Security w ofercie Cisco Systems

Firma Cisco Systems jest jednym z poważniejszych dostawców wysokowydajnych nowoczesnych rozwiązań bezpieczeństwa. Urządzenia security zostały zaprojektowane, aby kompleksowo chronić przed wszystkimi znanymi atakami centrum danych, brzeg sieci oraz wszystkie jednostki zdalne.

Adaptive Security Appliance (ASA) 5500-X

Cisco ASA jest wysokospecjalizowanym i niezmiernie wydajnym rozwiązaniem łączącym w sobie funkcję firewalla, koncentratora VPN oraz urządzenia do przeciwdziałania atakom sieciowym (IPS). Dzięki wieloletnim doświadczeniom Cisco, powstało rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w najbardziej wymagającym środowisku dowolnej wielkości. Urządzenia te posiadają również możliwość rozbudowy o usługę FirePower, która dodaje doświadczenie rozwiązania Sourcefire w ochronie sieci do urządzenia ASA. Tak dostosowane urządzenia NGFW z powodzeniem wdrażane są w Data Center oraz na brzegach infrastruktury korporacyjnej.

ASA 1000V Cloud Firewall

Seria 1000V jest rozwiązaniem do ochrony środowisk wirtualnych. Rozwiązanie to wykorzystuje technologie dobrze znane z fizycznych urządzeń ASA. Ten wirtualny firewall ochraniać wiele hostów ESX jednocześnie oferując dużą skalowalność.

Cisco Secure Access Control System (ACS)

Jedną z bardziej popularnych implementacji serwerów AAA (autoryzacji, uwierzytelniania oraz bilingowania) jest rozwiązanie Cisco ACS, które integruje w sobie obecnie najbardziej popularne protokoły dostępu do sieci – RADIUS oraz TACACS+.

Identity Services Engine (ISE)

ISE jest wynikiem połączenia dobrze znanych systemów jak Cisco NAC oraz Cisco ACS rozwiniętym o wymagania stawiane bezpieczeństwu w dzisiejszych czasach. Rozwiązanie ISE pozwala na centralne kontrolowanie kto ma dostęp, do jakich zasobów, o jakim czasie i co najważniejsze, z jakiego urządzenia. Zarządzanie i kontrolowanie prywatnych urządzeń pracowników nigdy nie było takie proste. Cisco ISE potrafi współpracować z przełącznikami, kontrolerami czy firewallami firmy Cisco tak aby niezależnie od miejsca dostępu do sieci, dany użytkownik był kontrolowany pod względem polityki bezpieczeństwa.

powrót do strony głównej