TechStep


Techstep to norweska firma, która powstała w 2016 roku, w oparciu o dziesięcioletnie doświadczenie w technologiach mobilnych. Celem firmy jest bycie europejskim liderem w udostępnianiu klientom technologii mobilnych, dzięki którym będą mogli pracować skuteczniej i w bardziej zrównoważony sposób.

Z początkiem marca 2023 wiodące na polskim rynku oprogramowanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi FAMOC manage rozpoczyna proces zmiany nazwy na Essentials MDM. Decyzja ta związana jest z połączeniem z norweską grupą Techstep i zamyka ostatni etap integracji obu firm.

Nowa nazwa lepiej odzwierciedla wartości produktu i wpisuje się w portfolio pozostałych produktów Techstep. Zmianie nazwy towarzyszy też rebranding aplikacji i nowa kolorystyka zgodna z marką Techstep.

Essentials MDM (dawniej FAMOC)
Essentials MDM umożliwia przedsiębiorstwom skonfigurowanie i zarządzanie ustawieniami urządzeń mobilnych, takimi jak dostęp do aplikacji, ustawienia bezpieczeństwa czy konfiguracja poczty elektronicznej.

System zapewnia również funkcje monitorowania, które pozwalają administratorom śledzić aktywność urządzeń w czasie rzeczywistym. To obejmuje informacje o stanie baterii, dostępie do sieci, lokalizacji itp.

Essentials MDM skupia się na zapewnieniu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwach. Zapewnia narzędzia do zdalnego zablokowania lub skasowania danych na zagubionych lub skradzionych urządzeniach, a także do zarządzania politykami bezpieczeństwa.

W ramach zarządzania aplikacjami, Essentials MDM umożliwia przedsiębiorstwom kontrolowanie dostępu do korporacyjnych aplikacji mobilnych oraz ich instalację i aktualizację.

powrót do strony głównej