Rapid7


Firma Rapid7 została założona w roku 2000, przez Alana Matthews’a, Tasa Giakouminakis’a, i Chada Loder’a. Dostrzegli oni gwałtownie rosnące potrzeby Klientów w zakresie bezpieczeństwa IT oraz brak na rynku oprogramowania, które oprócz zabezpieczenia dawałoby wgląd w to, co „dzieje się w sieci” oraz posiadałoby możliwość oceniania bezpieczeństwa firmy jako całości składającej się z elementów takich jak : sprzęt, systemy operacyjne i baz danych, aplikacje webowe, dane użytkowników.

Rapid7_White_700pxNazwa „Rapid7…” jest po prostu nazwą szybkiej kolei podmiejskiej, z której korzystali aby dojechać do pracy, ma obrazować szybką reakcję i zaangażowanie firmy na rosnące i zmieniające się potrzeby jej Klientów.

Rapid7 oferuje narzędzia posiadające zaawansowane możliwości zarządzania podatnościami, wykonywanie testów penetracyjnych, kontrolujące i oceniające bezpieczeństwo systemów końcowych, wykrywające i śledzące incydenty bezpieczeństwa IT. Dzięki współpracy z liczącą ponad 200 000 osób wspólnotą skupioną wokół systemu Metasploit oraz własne laboratoria badawcze firma ma doskonałe rozeznanie w najnowszych technikach stosowanych przez przestępców.

Rapid7 zaufało 3,000 organizacji z 78 krajów, w tym ponad 250 Z Listy Fortune 1000.

Flagowe produkty to: skaner podatności Nexpose oraz Metasploit, narzędzie do aktywnego sprawdzania zabezpieczeń systemów komputerowych.

Security w ofercie Rapid7

powrót do strony głównej