Network Management w ofercie Flowmon Networks

Gdy specjaliści ds. sieci muszą zarządzać coraz bardziej skomplikowanymi środowiskami, zapewnianie niezawodności, dostępności i bezpieczeństwa usług biznesowych staje się bardzo trudne. Flowmon to kompleksowa platforma obejmująca wszystko to, co jest potrzebne do uzyskiwania szczegółowego wglądu w zachowanie sieci. Umożliwia monitorowanie, diagnozowanie i analizowanie sieci w celu optymalizowania wydajności infrastruktury. Rozwiązanie korzysta z technologii monitorowania przepływów w sieci IP (NetFlow, IPFIX), a pozyskiwane w ten sposób dane wykorzystuje do zwiększenia wydajności sieci i aplikacji oraz ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi, które omijają tradycyjne zabezpieczenia. Platforma została wyróżnione przez firmę Gartner, jest rekomendowana m.in. przez CiscoCheck Point i IBM.

Sondy Flowmon Probe to wydajne urządzenia, które w czasie rzeczywistym udostępniają szczegółowe statystyki ruchu w sieci z warstw 2–4 i 7 (m.in. kto z kim, kiedy, jak długo i jak często się komunikuje, ile danych jest przesyłanych, itp.) w postaci przepływów IP (NetFlow 5 i 9, IPFIX). Są to informacje kluczowe do zapewniania bezpieczeństwa sieci, rozwiązywania problemów, planowania obciążenia sieci, zachowywania zgodności z zasadami wymiany ruchu i SLA, czy monitorowania użytkowników i urządzeń. Wbudowany kolektor umożliwia zaawansowane przechowywanie i analizowanie zgromadzonych danych. Statystyki przepływów mogą być dalej eksportowane na przykład do Flowmon Collector lub na inną kompatybilną aplikację NetFlow/IPFIX w celu przeprowadzenia dalszej analizy. Sondy Flowmon Probe omijają ograniczenia wynikające z generowania danych dotyczących przepływów przez routery i przełączniki, nie mają żadnego wpływu na ruch w sieci. Pozwalają rozwiązywać do 95% wszystkich problemów operacyjnych w sieci.

Flowmon Collector (kolektor NetFlow/IPFIX)bogate w możliwości, autonomiczne urządzenie, które udostępnia szczegółowe informacje o ruchu w sieci. Służy do zbierania, wizualizowania, analizowania i długotrwałego przechowywania statystyk sieci (NetFlow 5 i 9, IPFIX oraz innych danych dotyczących przepływów) generowanych przez routery, przełączniki, firewalle i wyspecjalizowane urządzenia Flowmon Probe. Jeden kolektor może obsługiwać nawet do 300 000 przepływów/s. Flowmon Collector jest kompatybilny ze wszystkimi dostawcami usług, urządzeniami i sieciami IP, obsługuje wszystkie najważniejsze standardy danych dotyczących przepływów (NetFlow 5, 7 i 9, IPFIX, sFlow 2, 4 i 5, jFlow, NetFlow Lite, Net Stream oraz cflowd), w tym dane NBAR2, adresy MAC, informacje HTTP, statystyki VoIP i inne informacje. Dobrze zaplanowany interfejs użytkownika umożliwia administratorom pełną kontrolę nad siecią, dzięki czemu mogą oni szybko rozwiązywać problemy operacyjne, zwiększać wydajność sieci i aplikacji oraz zapobiegać współczesnym zagrożeniom cybernetycznym. Dzięki modułom, funkcjonalność urządzenia Flowmon Collector jest rozszerzana o zaawansowaną analizę statystyki przepływów.

Flowmon Anomaly Detection System (ADS) jest modułem oprogramowania przeznaczonym dla urządzenia Flowmon Collector lub Flowmon Probe – wszechstronnym narzędziem do analizy zachowania sieci (ang. network behavior analysisNBA) i umożliwiającym aktywne zapobieganie zagrożeniom. Wykorzystując zaawansowaną analizę zachowania sieci i wysoko rozwiniętą sztuczną inteligencję opartą na technice uczenia maszynowego (ang. machine learning), system stale obserwuje i analizuje transmisje danych, aby wykrywać anomalie i ujawniać podejrzane zachowania (m.in. ataki na usługi sieciowe, skanowanie portów, ataki słownikowe, ataki DDoS, niechciane aplikacje, wirusy, botnety, komunikacja z krajami znajdującymi się na czarnej liście). Umożliwia tym samym reagowanie na nieznane i specyficzne zagrożenia, których charakterystyka nie jest jeszcze dostępna. Dzięki temu system ADS automatycznie eliminuje zagrożenia, z którymi nie radzą sobie tradycyjne zabezpieczenia (takie jak firewall, systemy IDS i IPS oraz oprogramowanie antywirusowe). Rozwiązanie udostępnia administratorom dokładne informacje o tym, co dzieje się w sieci, przenosząc jej ochronę na wyższy poziom oraz gwarantując oszczędność czasu i pieniędzy.

Flowmon DDoS Defender to skalowalne rozwiązanie chroniące przed atakami DDoS. Wykorzystuje dane statystyczne pochodzące z routerów lub wyspecjalizowanych sond sieciowych i zaawansowaną analizę ruchu w sieci, aby w czasie rzeczywistym wykrywać ataki wolumetryczne kierowane na aplikacje i systemy HTTP/HTTPS. Dostarcza szczegółowe informacje o charakterystykach  ataków i pełny zakres metod ich blokowania.

Flowmon Application Performance Monitor (APM) to kompleksowe narzędzie do zarządzania łańcuchem udostępniania aplikacji. Aktywny monitor newralgicznych aplikacji biznesowych z perspektywy użytkownika końcowego, bez konieczności stosowania agentów na serwerach, bez wprowadzania zmian w konfiguracji. Umożliwia pomiar i raportowanie wartości związanych z umowami dotyczącymi poziomu usług (ang. service level agreement, SLA) oraz deklarowanie oczekiwanej jakości usługi (ang. QoS). Pomaga rozwiązać problemy z wydajnością aplikacji i tym samym zwiększać poziom satysfakcji klientów i użytkowników wewnętrznych.

Flowmon Traffic Recorder jest rejestratorem transmisji danych w sieci, w pełnym zakresie (warstwy 2–7). Udostępnia szeroki zakres kryteriów filtrowania i rejestrowania informacji niezbędnych do rozwiązywania problemów operacyjnych i problemów z zabezpieczeniami. Rozwiązanie obsługuje architekturę rozproszoną, dzięki czemu wymagania dotyczące operacji rejestrowania można określać centralnie z poziomu urządzenia Flowmon Collector. Ruch danych można rejestrować na podstawie różnych kryteriów, takich jak adresy IP, adresy fizyczne (MAC), numery portów itd. Wynikowe pliki w formacie PCAP są dostępne do pobrania w interfejsie użytkownika.

powrót do strony głównej