Wireless w ofercie Ruckus Networks

Punkty dostępowe ZoneFlex

Punkty dostępowe ZoneFlex Smart Wi-Fi to pierwsze centralnie zarządzane, multimedialne punkty dostępu Wi-Fi zdolne do zwiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej od dwóch do czterech razy wydajniej w porównaniu do konwencjonalnych urządzeń. Punkty dostępowe ZoneFlex wykorzystują zintegrowane, zminiaturyzowane układy inteligentnych anten, które automatycznie kierują sygnał Wi-Fi poprzez optymalne ścieżki, unikając tym samym zakłóceń i przeszkód wpływających na jakość połączenia. Dwuzakresowe punkty dostępowe Ruckus obsługują mechanizmy sterowania zakresem, przypisując wtedy kiedy to możliwe część klientów do rzadziej wykorzystywanego zakresu 5 GHz. Pozwala to na balansowanie obciążeniem pomiędzy dostępnymi nadajnikami, co z kolei zapewnia stabilność sieci Wi-Fi.

 

Punkty dostępowe ZoneFlex Indoor

Punkty dostępowe ZoneFlex Outdoor

ZoneDirector Controllers

Kontrolery ZoneDirector to rozwiązanie Smart WLAN klasy biznesowej, które zapewnia nieskomplikowaną, bezpieczną, solidną i łatwą w rozbudowie infrastrukturę WLAN przy zachowaniu niespotykanie niskich kosztów jej wdrożenia i utrzymania. Bazujące na rozproszonej architekturze kontrolery ZoneDirector mogą być instalowane w sieciach ethernetowych (warstwa 2) lub IP (warstwa 3) bez potrzeby kierowania przez nie całego ruchu bezprzewodowego, co zapobiega powstawaniu tzw. „wąskich gardeł”.

Tak jak w przypadku klasycznych systemów WLAN zarządzanych centralnie, ZoneDirector automatycznie monitoruje i kontroluje punkty dostępowe ZoneFlex, w tym ich konfigurację, mechanizmy przydzielania kanałów, poziomy zasilania oraz stan systemu.

Smart Wireless Services

Ruckus Wireless posiada w swojej ofercie również rozwiązania w oparciu o chmurę. Takie rozwiązanie doskonale optymalizuje koszty, a także staje się elastycznym narzędziem dostępnym z każdego miejsca.

Dzięki rozwiązaniu Smart Access Management (SAM) możliwe jest łatwe i wygodne monitorowanie i zarządzanie urządzeń pracujących jako punkty HotSpot. Rozwiązania Ruckus Wireless maksymalnie upraszczają wdrażanie publicznego dostępu WiFi i drastycznie zmniejszają koszty utrzymania bez utraty funkcji.

Ruckus virtual Smart Cell Gateway (vSCG) określany jako wirtualny kontroler został specjalnie zaprojektowany dla celów operatorskich oraz większych przedsiębiorstw. Jego główną zaletą jest możliwość integracji z systemem Hotspot 2.0.

System Ruckus (SPoT) Smart Positioning Technology jest to pierwsza inteligentna usługa lokalizacji Location-based services (LBS) oparta na chmurze. Wykorzystanie technologii SPoT oferuje większą dokładność i wydajność w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Rozwiązanie to cechuje się otwartym API, które pozwala na integracje z zewnętrznymi systemami.

Ruckus Unleashed to naszpikowane patentami, a jednocześnie przystępne cenowo rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB). Unleashed umożliwia instalację i konfigurację nowej sieci WLAN w czasie krótszym niż 60 sekund. Dodatkową zaletą rozwiązania jest funkcjonalność kontrolera wbudowana w punkty dostępowe. Cha Ching.

FlexMaster

System zarządzania FlexMaster to jedyna kompleksowa platforma zarządzająca dostępna na rynku, umożliwiająca kontrolowanie budowy infrastruktury bezprzewodowej przedsiębiorstwa i jej funkcjonowania. System gwarantuje szereg możliwości, m.in monitorowanie, zarzadzanie i raportowanie zdarzeń w sieci opartej na rozwiązaniu Ruckus Wireless.

powrót do strony głównej