Switching w ofercie Juniper Networks

Podążanie trendów świata IT w kierunku unifikacji technologii sieciowych wymusiło na firmie Juniper Networks wprowadzenie do swojej oferty przełączników ethernetowych. Obecnie w ofercie znajdują się zarówno przełączniki dostępowe, rdzeniowe, jak i przełączniki używane w Centrach Danych. Przełączniki firmy Juniper charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością (wire rate) oraz bogactwem funkcjonalności.

 

EX Series Ethernet Switches

Przełączniki serii EX wyposażone w wydajny system JUNOS zapewnią niezawodną pracę w każdym środowisku. Począwszy od 12 portowych przełączników kompaktowych po urządzenia modularne obsługujące interfejsy 40Gbps i 100Gbps przełączniki te sprawdzą się w małych sieciach firmowych, w Centrach Danych, w sieciach operatorskich, sieciach uniwersyteckich i innych. Bez względu na wielkość sieci każdy z przełączników oferuje ochronę inwestycji, ponieważ daje możliwości płynnej rozbudowy w miarę potrzeb wykorzystując technologię Virtual Chassis.

 

QFX Series

Przełączniki serii QFX stanowią przyszłość w dziedzinie przełączania w centrach danych. Wykorzystując przełączniki QFX można zbudować płaską, niezawodną sieć w oparciu o architektury QFabric bądź Virtual Chassis Fabric. Architektury te różnią się gęstością portów i sposobem łączenia urządzeń natomiast cechuje je minimalne opóźnienia w transmisji, wysoka niezawodność oraz wysoka skalowalność, która zaspokoi potrzeby od małego centrum danych do bardzo dużej chmury obliczeniowej.

 

powrót do strony głównej