Routing w ofercie Juniper Networks

Firma Juniper Networks posiada w swoim portfolio kompleksowe, skalowalne oraz bezpieczne rozwiązania urządzeń do routingu. Routery firmy Juniper znajdują zastosowanie zarówno w przedsiębiorstwach (m.in. jako routery brzegowe na styku z WAN-em), jak i w sieciach operatorskich (zarówno w części rdzeniowej, jak i w warstwie agregacji). Możliwość wykorzystania routerów tej firmy w tak wielu różnych miejscach wynika z ich elastyczności, niezawodności i uniwersalności.

MX Series Ethernet Services Routers

Routery serii MX są flagowym modelem Juniper Networks dla rozwiązań operatorskich i korporacyjnych. Jest to najbardziej skalowalna platforma routingu na rynku, która jest gotowa do obsługi sieci SDN. Routery te sprawdzą się w każdych warunkach począwszy od brzegu sieci, poprzez punkty wymiany ruchu czy rdzenie sieci metropolitalnych. Wysoka skalowalność, optymalizacja pod kątem Ethernet, bogaty zestaw usług to kluczowe cechy tej platformy.

PTX Series

Platformy PTX zostały zaprojektowane od zera aby zapewniać maksymalną przepustowość, skalowalność oraz optymizację kosztów. Routery PTX mogą pochwalić się wydajnością rzędu 3Tbps per slot przy zachowaniu niskich kosztów utrzymania, które szacowane są na 1W mocy na 1Gbps. Routery te posiadają również zintegrowany kontroler warstwy optycznej oraz wsparcie dla koherentnego transportu optycznego 100Gbps. Platforma może obsłużyć do 64 portów 100Gbps, co w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami IP/MPLS idealnie sprawdza się w wymagających rdzeniach operatorskich.

ACX Series

Routery serii ACX są zoptymalizowane pod względem rozmiaru i odporności na temperatury co idealnie sprawdza się w sieciach RAN (Radio Access Network). Umieszczone blisko klienta mobilnego oferują efektywne dostarczanie zaawansowanych usług IP/MPLS wprost do klientów. ACX to również wsparcie dla LTE poprzez obsługę synchronicznego Ethernetu (IEEE 1588-2008) oraz wsparcie dla technologii SDN.

powrót do strony głównej