WatchGuard

WatchGuard, of założenia w 1996 roku, jest producentem rozwiązań bezpieczeństwa informatycznego. W oparciu o technologię application proxy, WatchGuard stworzył rozwiązanie integrujące funkcje: firewall’a, bramki VPN, zaawansowanych ochron sygnaturowych oraz behawioralnych. Misją firmy jest dostarczanie skutecznych rozwiązań ochronnych firmom i  instytucjom dowolnej wielkości, od małych po międzynarodowe korporacje.

                Najwyższa kategoria zabezpieczeń

WatchGuard zapewnia wszystkim klientom, małym i dużym, jednakowa skuteczne mechanizmy ochronne, odpowiadające współcześnie obserwowanym zagrożeniom. Nasza technologia, wykorzystująca usługi bezpieczeństwa partnerów technologicznych zapewnia najwyższą skuteczność ochrony bez zbędnej komplikacji struktury i topologii sieci.

Prostota

Produkty WatchGuard’a są łatwe w zakupie, wdrożeniu, konfiguracji i użytkowaniu. Uważamy, że prostota to zaleta, dzięki której skuteczne rozwiązania mogą być szerzej wykorzystywane zapewniając wysoki poziom ochrony.

Widoczność

W przypadku bezpieczeństwa sieciowego widoczność pozwala na identyfikację miejsc zagrożonych lub zaatakowanych, co z kolei jest warunkiem koniecznym do podjęcia skutecznej reakcji. Wygodne i skuteczne narzędzia pozwalające na wizualizację stanu sieci, stanu zabezpieczeń oraz polis bezpieczeństwa, pozwala na szybką reakcję.

Wydajność

Urządzenia bezpieczeństwa nie mogą być ograniczeniem dla pracy użytkowników. Zatem oferowane urządzenia muszą oferować zbilansowaną architekturę, gwarantującą wystarczającą wydajność z uruchomionymi wszystkimi mechanizmami ochronnymi, bez wąskich gardeł.

Przyszłość

Nowe zagrożenia pojawiają się każdego dnia, zmieniają się metody ataku. Rozwiązanie bezpieczeństwa musi zapewniać otwartość na mechanizmy ochronne, które się dopiero pojawią. Architektura rozwiązań WatchGuard pozwala na włączanie nowych rodzajów ochron do zainstalowanych urządzeń.

powrót do strony głównej