Aktualności

COMMVAULT – SMAKI I SMACZKI…

Jednym z najistotniejszych zadań działu IT jest zapewnienie przedsiębiorstwu ciągłości działania. Realizacja tego zadania wymaga poświęcenia uwagi wielu obszarom, wśród których kluczowym jest zabezpieczenie danych na wypadek ich utraty. IT nie staje do walki w tej słusznej sprawie samo. Z pomocą spieszy Commvault.

Commvault jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych graczy na rynku rozwiązań do wykonywania i odtwarzania kopii bezpieczeństwa, archiwizacji danych (popularnie nazywanych backup’em), a także indeksacji i wyszukiwania informacji z kopii już wykonanych .

COMMVAULT COMPLETE BACKUP & RECOVERY

Duży „kombajn” do backup’owania praktycznie wszystkiego, co w świecie IT się „rusza”; począwszy od wszelkiej maści systemów operacyjnych, poprzez niemal dowolne aplikacje, wirtualizatory, chmurę, itp., a skończywszy na urządzeniach klienckich. Dość unikalną technologią jest IntelliSnap, czyli integracja z mechanizmami wykonywania kopii migawkowych danych realizowaną sprzętowo przez producentów szeroko pojętych macierzy dyskowych. Oprócz tego, rozwiązanie pozwala na indeksację danych, nad którymi ma pieczę – co znajduje zastosowanie na przykład w spełnieniu wymogów prawnych dotyczących przetwarzania danych osobowych (np. RODO) – umożliwia choćby wyszukanie numerów PESEL czy NIP wśród  danych. Dodatkowo Commvault Complete Backup & Recovery pozwala na sporą autonomię użytkowników urządzeń końcowych, którzy mogą sami odzyskiwać utracone dane a także współdzielić zasoby w pracy zdalnej.

  • Commvault HyperScale Reference Design Program – zintegrowane rozwiązanie backup’owe zapewniające certyfikowany system do backupu wraz z platformą sprzętową. Innymi słowy – gotowe rozwiązanie do wykonywania (i odtwarzania rzecz jasna) kopii bezpieczeństwa danych od Commvault, integrujące system operacyjny, oprogramowanie Commvault Complete Backup & Recovery oraz serwery ogólnego przeznaczenia od jednego z siedmiu najbardziej uznanych producentów (Cisco, Dell, Fujitsu, Huawei, HPE, Lenovo, Supermicro). Zapewnia modularną strukturę zbudowaną w oparciu o przetestowane i certyfikowane serwery. Klient decydując się na to rozwiązanie otrzymuje od Commvault niezbędne oprogramowanie wraz z dokładną listą sprzętu do zakupienia od wybranego producenta. Pozwala to na znaczne uproszczenie i skrócenie czasu wdrożenia, zarządzania i utrzymania. Dzięki wbudowanym mechanizmom przechowywania danych rozwiązanie jest samowystarczalne sprzętowo i programowo – nie jest konieczne posiadanie zewnętrznych zasobów dyskowych (biblioteki, macierze) – wszystko odbywa się w obrębie wspomnianych serwerów w oparciu o ich procesory i dyski twarde. Dodatkową zaletą jest prosta skalowalność przestrzeni i wydajności – rozbudowa polega na doposażeniu posiadanych serwerów o dodatkowe dyski, bądź na dołożeniu kolejnych serwerów.
  • Commvault HyperScale Appliance – rozwiązanie funkcjonujące co do zasady jak Commvault HyperScale Reference Design Program, lecz w całości dostarczane i firmowane przez Commvault (również w zakresie wsparcia technicznego i serwisowego). Bazuje na pudełkach (czytaj – serwerach) od Commvault z preinstalowanym oprogramowaniem (system operacyjny, oprogramowanie Commvault, itp.). Skalowalność uzyskuje się w sposób podobny jak wyżej, z tym że jest ona mniejsza (dedykowane raczej dla małych bądź średnich przedsiębiorstw, ewentualnie dla oddziałów dużych firm). Integruje się świetnie z oboma powyższymi rozwiązaniami, więc możliwe jest zbudowanie infrastruktury mieszanej. Proste do kupienia, proste do uruchomienia, proste w zarządzaniu, proste w rozbudowie i proste w dostępie do serwisu jako że punktem kontaktu z serwisem dla całości jest Commvault.

Dodatkowe informacje: