EMC


EMC jest jednym z czołowych dostawców pamięci masowych. Dzięki strategicznym aliansom z największymi producentami sprzętu do sieci SAN, jak Brocade czy Cisco Systems oraz producentami serwerów (Dell, HP, IBM), a także największymi producentami oprogramowania, jak Microsoft, czy aplikacji, jak chociażby SAP, można mieć pewność, że aplikacje te będą działały prawidłowo na oferowanych produktach, a oferowane systemy kopii zapasowych będą wykonywały swoje zadania w sposób niezakłócający pracy aplikacjom produkcyjnym. Współpraca z czołowym producentem systemów wirtualizacji, VMware, który jest obecnie częścią EMC, zaowocowała wieloma optymalizacjami i integracjami tych dwóch produktów.

VNX

Ujednolicone pamięci masowe nowej generacji EMC VNX są nową generacją pamięci masowych w ofercie EMC. Obsługa protokołów iSCSI, NFS oraz CIFS w niższych modelach, oraz dodatkowo Fibre Channel, FCoE, MPFS, pNFS w wyższych modelach, pozwala zastosować te macierze w każdym środowisku. Zastosowanie interfejsów FC 8Gb i Ethernet 10Gb (z możliwością rozbudowy o dodatkowe interfejsy) czyni je zgodne z najnowszymi trendami i pozwala zastosować w wysoko wymagających środowiskach, a skalowalność do 1000 dysków zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Data Domain

Urządzenia DataDomain są dedykowanymi platformami do archiwizacji danych. Wbudowane mechanizmy deduplikacji pozwalają na przechowywanie dużych ilości danych do szacunkowych logicznych 28PB zdeduplikowanych, mieszanych danych. Dzięki deduplikacji u źródła, przez sieć przesyłane są tylko zmienione fragmenty danych, co skutkuje przepustowością dochodzącą do 26TB/h.

Avamar

EMC Avamar może być wdrażany na trzy różne sposoby: jako czyste oprogramowanie, Avamar Datastore i jako maszyna wirtualna. Dzięki temu, rozwiązanie to jest bardzo elastyczne i zaspokaja potrzeby wielu użytkowników. Dzięki deduplikacji, przeprowadzanej na źródłowym hoście, znacząco zmniejsza się czas potrzebny na wykonanie kopii zapasowej oraz jest dużo mniejsze zapotrzebowanie na pasmo. Wysoką dostępność zapewnia technologia RAIN (Redundant Array for Independent Node).

NetWorker

EMC Networker jest platformą do centralnego i automatycznego wykonywania kopii zapasowych z jednej konsoli w heterogenicznym środowisku. Dzięki modułom dedykowanym do poszczególnych aplikacji, możliwa jest ochrona online baz danych, systemów zarządzania treścią czy systemów ERP. Integracja z systemami deduplikującymi EMC Avamar i EMC DataDomain czyni to rozwiązanie wszechstronnym.

powrót do strony głównej